EASY & HEALTYH SQUASH CREAM SOUP

4 January 2016

IMG_6354

EN – Welcome 2016! A lot of us see New Year as a chance to “start fresh” and kickoff the year by devoting a lot of time and thoughts to creating plans, goals and to-do-lists. Its all nice and there is nothing wrong about it, I just personally don’t believe in fast changes or short-term “wonder diets”. I believe that the key to living happily and healthy year after year is by finding a lifestyle that keeps you healthy and in balance, but also can satisfy your needs and cravings. For me healthy living is a lifestyle that helps me feel good and energised day-to-day. Cooking and eating healthy is a big part of that, so this year my “resolution” could be – sharing more of my favourite recipes (all easy and quick to make) and inspiring you to do more cooking at home.

To get back to the main topic of this post – cooking, I will introduce you to the recipe of my favourite squash cream soup. This is one of our tradional family recipes that we cook year after year, and it has never disappointed me. In my simplified version, it is super simple, easy and fast to make. Only 4 ingredients, 30 minutes and you can indulge in this creamy, healthy and warming squash cream soup.

INGREDIENTS –

 • Squash/pumpkin (Butternut Squash could work best for this recipe),
 • 3 cloves of garlic,
 • tablespoon of peeled fresh ginger,
 • olive oil,
 • cream cheese or fresh cream (add amount to taste)

DIRECTIONS :

 1. Peel the pumpkin. Chop ginger and garlic.
 2. In a medium saucepan heat olive oil, fry garlic and ginger. Add squash and continue to cook for 5 mintutes, add water, bring to boil and cook until the squash is tender.
 3. Take of the heat, blend and pour back in the saucepan. Add cream cheese or sour cream, heat and serve!

 Top with goat’s cheese, sprinkle with olive oil, add pumpkin seeds or crunchy bacon, whatever serves your taste. Bon appetite!


 

LV – Daudziem no mums Jaunais Gads nozīmē visu entuziasmu un domas veltīt jaunu mērķu izvirzīšanai. Šīs Jaungada apņemšanās izpaužas kā pēkšņa iedvesma apmeklēt sporta zāli, atgriešanās pie kārtējās “7 dienu diētas” vai sauklis “katru dienu izdzīvot kā pēdējo”. Tas viss ir jauki, tomēr es domāju, ka vajadzētu pieņemt stabilākus un, gribētos domāt, arī racionālākus lēmumus. Es neticu brīnumdietām vai tam, ka, sākot “jaunu dzīvi” kādā noteiktā datumā, piedzīvosim milzu pārmaiņas. Veselīgs dzīvesveids ir ikdienas sastāvdaļa, kas man palīdz justies labi, neatkarīgi no datuma kalendārā. Vienkāršas, gardas un ātri pagatavojamas ir viena no lietām, kuras ļoti atvieglo šādu dzīvesveidu, tādēļ Jaunajā gadā es biežāk dalīšos ar savām mīļākajām receptēm un ceru, ka iedvesmošu arī jūs izmēģināt ko jaunu un veselīgu!

Lai vēl vairāk nenovirzītos no tēmas, ķeršos pie šī ieraksta galvenā varoņa – ķirbja un dalīšos ar vienkāršu, veselīgu un ātri pagatavojamu ķirbju krēmzupas recepti, kas ir kā radīta pēcsvētku ēdienkartei. Šī ir viena no manas ģimenes receptēm, ko gatavojam gadu no gada un tā vēl joprojām neliek vilties. Manā variantā, vienkāršota tik ļoti, lai pietiktu ar 4 sastāvdaļām un virtuvē nebūtu jāpavada vairāk par 30 min.

SASTĀVDAĻAS :

 • Ķirbis (pēc manas pieredzes riekstu vai sviesta ķirbji ir vissaldākie),
 • 3 ķiploka daiviņas,
 • ēdamkarote svaiga, sakapāta ingvera,
 • olīveļļa,
 • kausēts siers (daudzumu pievieno pēc garšas).

PAGATAVOŠANA :

 1. Ķirbi nomizo un sagriež gabalos. Ķiploku un ingveru sakapā.
 2. Lielā katlā uzkarsē olīveļļu, pāris minutes apcep ķiploku un ingveru, tad pievieno ķirbi. Turpina apcept 5 minūtes, tad uzlej ūdeni, uzliek vāku un turpina vārīt, līdz ķirbis paliek mīksts.
 3. Noņem no uguns, sablendē un lej atpakaļ katlā. Pievieno kausētu sieru vai saldu krējumu, uzkarsē un pasniedz!

Pēc gaumes zupu var papildināt ar kazas sieru, dažādām eļļām, grauzdētām ķirbju sēklām vai apceptu bekonu. Labu apetīti!

IMG_6399

 

More about TheBlogness

Related Posts