AQUAZZURA SHOE STEAL

12 November 2015

kurpes

EN – Lately I’ve been obsessed with Aquazzura shoe brand (YES, me too) ! They are one of the most popular brands among fashion bloggers and it’s hard NOT to notice the lace-up shoe attack on Instagram. I have nothing bad to say about this trend, I think Aquazzura design the most exquisite footwear, from high heeled sandals, to over knee boots and classic pumps, and the color and material variety is just fascinating (see yoursel here – F/W 2015 collection).

As I don’t own a pair of the real thing yet, I was very happy to find these black TWO-STRAP LEATHER SANDALS in MANGO. They are good value for money, authentic leather and pretty comfortable for 10 cm heels. As you can see, they are sleek black, so I don’t need to comment on how easy they are to match different outfits.

There are more pictures below, I hope you enjoyed my little fashion advice! Se you soon :)


LV – Pēdējā laikā esmu apsēsta ar Aquazzura kurpju brendu. Lace-up kurpes ir pēdējā laika modes blogeru populārākais trends un Aguazzura ir viens no iecienītākajiem šo kurpju ražotājiem. Arī es esmu “uzķērusies” un man nav nekas slikts, ko pateikt par šo zīmolu. Aquazzura piedāvā skaistus, elegantus un kvalitatīvus apavus, sākot no smalkām augstpapēžu sandalēm un klasiskām laiviņām, līdz gariem rudens zābakiem un siltiem ziemas apaviem. Lai arī kāds būtu jūsu ikdienas stils un dzīvesveids, domāju, ka atradīsiet arī savu mīļāko pāri, jo krāsu un modeļu daudzveidība ir neparasti liela – (FW2015 kolekcija – šeit).

Tā kā man vēl nav savs Aquazzura kurpju pāris, biju ļoti priecīga ieraudzīt šīs melnās Mango laiviņas – TWO-STRAP LEATHER SANDALS Cena ir adekvāta kvalitātei, kurpes ir no dabīgās ādas un ir pietiekami ērtas priekš 10 cm papēža. Vēl viens bonuss – melnā krāsa tās padara praktiskas un viegli saskaņojamas ar  dažāda stila apģērbu.

Vairāk bildes apskatiet zemāk. Tiekamies drīz! :)

IMG_7791

IMG_7903 copy

IMG_7884


*and remember to follow me on Follow

 

as well as Instagram – Instagram

More about TheBlogness

Related Posts